Scoala Gimnaziala Nr. 156 » Inscriere

Inscriere

INFORMAȚII UTILE DE LA INSPECTORAT

*Pentru cererile-tip de înscriere în clasa pregătitoare, COMPLETATE ONLINE de către părinți, este obligatorie validarea acestora la unitatea școlară în prezența părintelui și a unui membru din comisie, respectiv, depunerea dosarului cu documentele pentru înscriere.

Vă mulțimim!

Numărul de TelVerde 0800816021, va fi disponibil in perioada 01.03.201804.05.2018, de luni pana joi in intervalul orar 8.00-16.30 si vineri in intervalul orar 8.00 - 14.00 - Clic aici

INFORMAȚII UTILE ȘCOALĂ

Pentru anul școlar 2018 - 2019 Școala Gimnazială Nr. 156 va înainta spre aprobare Programul “ȘCOALĂ DUPĂ ȘCOALĂ”*

*Programul “Școală dupa școală” a început în anul 2012 și funcționează și în prezent cu aprobare ISMB.

DOCUMENTE NECESARE PENTRU ÎNSCRIERE ÎN CLASA PREGĂTITOARE
  1. Certificatul de naștere al copilului Copie și original;
  2. Cartea de Identitate - a ambilor părinți Copie și în original sau doar al părintelui care face înscrierea.

și după caz:

1. Evaluarea testului psihosomatic - copie și original (dacă copilul împlinește 6 ani în perioada 1 septembrie31 decembrie 2018);
  2. Certificatul medical de încadrare a copilului în grad de handicap - copie şi original;
  3. Documente doveditoare pentru criteriile generale și/sau specifice - copie şi original.
  4. Hotârâre de divorț.  În caz de CUSTODIE COMUNĂ este necesară prezența ambilor părinți la înscriere. Dacă acest lucru nu este posibil, părintele care face înscrierea trebuie să aduca acordul scris al celuilalt părinte.
PROGRAM DE ÎNSCRIERE LA UNITATEA ȘCOALARĂ

8 martie – 26 martie 2018

Luni - Vineri între orele 8:00 - 18:00

Vă rugăm dacă aveți posibilitatea să completați fișa online inainte de a veni la unitatea noastră școlară. Vă mulțimim!